13 Ekim 2013 Pazar

8.Ay


Gene uzun bir ara oldu. Zaman hızla akıp gisiyor , güzel meleğim hızla büyüyor. Kendime ayırdığım zaman gitgide küçülüyor.Hep yazmak aklımda ama olmuyor işte. İnşallah devamı gelir diyelim.
8.ayı bitirdiğimizde kilo 9 ,boy 73 olmuş.  Doktor kontrolümüz gayet keyifli geçti.Yeni tariflerimiz oldu.Bu ayın ortalarından beri ek gıda konusunda büyük sıkıntılar yaşıyoruz.Ateş ile başlayan hal sonrası dişe yorsam da bi sonuca varmadık, hala dişimiz yok. Uyku düzenimizde altüst olmuş halde , ilk aylarda beni yormayan afi kuş fena halde yormakta. 4.ayından beri gece 1 kez  en kötü 2 kez uyanan bebe gitti , her saat başı uyanan huysuz kuzu geldi :( Bu uyku hali sebebiyle oda düzeni de gene başa döndü, kuzum benimle uyuyor.
Bu aralar anne düşkünlüğü hat safhada , doktorun dediğine göre kaybetme korkusunun baskın olduğu bir dönem. Odayı terk ederken bile el sallayıp ayrılmak gerekmiş , gitme kavramı oluşmalıymış.Bu ayın gelişim oyunu leğen içine oyuncak koyarak içe ve dışa oyuncakları atmak, beyin gelişimi açısından faydalıymış.
Hala emekleme hali yok,popo üstünde her yere ulaşmak daha cazip.Yatakta döne döne , doğrularak ayağa kalkmalar mevcut. Bu şekilde de istediğimize ulaştığımız için emekleme olmayacak gibi , yürüme yakın gibi dursa da bu afi belli olmaz diyorum:)
Bu ayın havadisi 27 eylül de ilk sözcükleri duymam oldu , hem de anne değil annem dedi kuş ağzım :)

9.ayımızda balık,ıspanak,brokoli ve karnabahar yeni mamalarımız , bakalım bu ay nasıl gidecek.


0 yorum:

Yorum Gönder